Як самостійно виміряти вікно для рулонних штор

Якщо Ви бажаєте замовити рулонну штору і самому її встановити - перш за все Вам потрібно правильно виміряти вікно для встаановлення рулонної штори.

Стандартні заміри вікна для встановлення рулонної штори ширина - по зовнішнім краям штапіка, для пластикового вікна, розмір X1 та X2, або ширина скла плюс два - три сантиметри для звичайного вікна. Висота - по висоті готового виробу, від верхнього відкоса або кінця рами - до підвіконня Y1, Y2.

Ширина рулонної штори має бути такою, щоб тканина перекривала приблизно по сантиметру раму вікна із кожної сторони, це забезпечить ефективне затемнення і унеможливить проникнення світла в кімнату при опущеній рулонній шторі.

Висота - може бути приблизною, такою як Вам хотілось - би. Завдяки тому, що висота рулонної штори завжди іде із запасом намотки - похибка в п'ять сантиметрів - є допустимою.

заміри

Варто пам'ятати, що габаритний розмір рулонної штори по ширині завжди більший за ширину тканини на 35 - 50 міліметрів, завдяки механізмові, який розміщується у верхній частині вікна. Для створки пластикового вікна, яка відкривається - на це можна не зважати, там місця достатньо для будь-якого механізму, а от для глухої частини вікна, яка не відкривається - відстань "A" від зовнішньої грані штапіка до відкосу має бути не меньше 20 міліметрів. Якщо відстань "А" меньше ніж 20 мм. - потрібно уточнити габаритні розміри механізму рулонної штори і при необхідності - зменьшити ширину тканини рулонної штори.

Вищеописана схема зняття розмірів підходить для відкритих систем рулонних штор, для інших систем рулонних штор (закритих, день-ніч, мансардних систем) розміри знімаються по окремим схемам.